Нурс нов тренер на Филаделфија

Ник Нурс е новиот тренер на Филаделфија, објави инсајдерот на ESPN, Адријан Војнаровски.

Во својата дебитантска сезона како главен тренер на Торонто, 55-годишникот стана шампион во НБА (2018/19). Следната сезона, тој ја доби наградата за најдобар тренер од регуларниот дел од сезоната 2019/20.

На крајот на април оваа година, Нурс ја напушти функцијата тренер на канадскиот тим.

Филаделфија се раздели со Док Риверс овој месец откако беше елиминирана од Бостон во второто коло од НБА-плејоф (3-4).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...