Крис Пол закрепна од скршеницата на раката

Кошаркарот на Голден Стејт вориорс, Крис Пол, заздрави по скршеницата на раката, пренесува „ESPN“.Триесет и осумгодишниот Американец ќе може да се врати на паркетот на натпреварот против Вашингтон визардс закажан за вечер во 1 часот по полноќ.

Последен пат Пол учествуваше на официјален натпревар на 6 јануари против Детроит пистонс.

Во тековната сезона во НБА-лигата, кошаркарот настапи на 32 натпревара за Голден Стејт, со просек од 8,9 поени, 7,2 асистенции и 3,8 скока по натпревар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...