Дончиќ незадоволен: Шест лични грешки во финалето на НБА?

Лука Дончиќ беше видно незадоволен по третиот пораз на Далас Маверикс во финалето на НБА против Бостон.

Словенечкиот претставник го заврши натпреварот на четири минути пред истекот на регуларните 48 минути, бидејќи му беше досуден шестиот фаул по контакт со Џејлен Браун.

Еден од најдобрите играчи во светот не криеше дека е исфрустриран на теренот, а подоцна и на прес-конференцијата.

-Не знам што да кажам. Не ни дозволија да играме со повеќе контакт. Нема да кажам ништо, но шест лични грешки во финалето на НБА? Момци можете подобро од тоа, истакна Лука.

Не му беше лесно од клупата да го гледа крајот на мечот во кој неговиот тим имаше шанса да се врати.

-Имавме шанса, не ја искористивме. Тоа е тоа, додаде Словенецот.

Четвртиот натпревар се игра ноќта меѓу петок и сабота во Далас. Бостон е на една победа од 18. шампионска титула во НБА.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...