Довициозо и Роси го поставија темпото во МотоГП

Пилотот на Дукати, Андреа Довициозо го забележа најбрзиот круг на првиот тренинг од натпреварувачкиот викенд на МотоГП во Катар - 1:55.366 минути.

Италијанецот го постигна ова во последните 3 минути од утринската сесија на „Лосаил“ и го остави ветеранот Валентино Роси на втората позиција.

Во топ 3 заврши Марк Маркез, кој ја брани титулата во кралската класа.

Зад топ 3 место најде дуото на Сузуки - Андреа Јаноне и Алекс Ринс, чиј мотор демонстрира доста подобра форма од сезоната 2017.

Минатогодишниот победник во Катар Маверик Вињалес го заврши тренингот со 11-то време.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....