Тимовите од Ф1 не сакаат заедничка презентација на своите болиди

Тимовите од Формула 1 не ја поддржаа идејата на сопствениците на најбрзиот „циркус“ во светот за заедничко претставување на новите болиди за претстојната сезона.Како што објави „Ауто мотор унд спорт“ понудата за презентација на болидите преку грандиозната емисија со емитување во живо е дискутирана и категорично отфрлена. Тимовите не сакаа да го споделат медиумското внимание со конкурентите.

Дефинирани датуми за презентација на своите болиди досега имаат:

Торо Росо (11 февруари)

Рено (12 февруари)

Расинг Поинт (13 февруари)

Мекларен (14 февруари)

Ферари (18 февруари)

Заубер (18 февруари).

Се очекува термините за промоција на своите болиди да ги објават и: Мерцедес, Хас, Ред Бул и Вилијамс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Директорот на гробиштата го прашува чуварот:
- Добро бе, зошто се толку уморни гробарите денеска?
- Му умрела на некој човек таштата, па три пати ја вадеа на бис.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Виадукт Трејд известува дека денес (20.02.2019) ќе се...
Верски календар
На денешен ден
1507.- Роден е италијанскиот сликар Џентиле...
1790.- Умре австрискиот цар Јосиф Втори, син на...
1808.- Роден е францускиот сликар, графичар и...
1886.- Роден е унгарскиот револуционер Бела Кун,...