Мерцедес го претстави новиот болид

Тимот на Мерцедес имаше промоција на својот нов болид „W10“ кој ќе се користи во претстојната сезона. Дизајнерот на германскиот Ф1 гигант не направи радикална промена што се однесува до бојата.

Мерцедес е шампион во првенствата во Формула 1 од 2014 година наваму.

Во тимот се оптимисти дека годинава ќе дојдат до петтата титула во низа во конкуренција на конструктори.

За Мерцедес оваа сезона ќе возат актуелниот шампион Луис Хамилтон и Валтери Ботас.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...