Хамилтон: Мојот автомобил беше тешко оштетен, трката се покажа како многу тешка

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја коментираше победата на Големата награда на Мексико.

Тој трката ја почна од третата позиција.– Неверојатен резултат. Сите во тимот работеа неверојатно. Стигнавме овде, верувајќи дека сме зад конкуренцијата, но сепак успеавме. Мојот автомобил беше прилично лошо оштетен, трката се покажа како многу тешка. Но, јас не се откажав, истакна Хамилтон.

Прашан од новинарите за шампионскиот трофеј Британецот одговори:

– Наслов? Не ми пречи да почекам уште малку. Обожавам трки, уживам во нив. Јас одамна сакав да победам тука.

На четири трки до крајот Хамилтон е убедливо прв во генералниот поредок и веќе в недела во САД може и теоретски да го обезбеди шампионскиот трофеј.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....