Хамилтон за скратување на викендите во Ф1: Воздухот 22 дена би бил помалку загаден

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон зборуваше за употребата на дводневен формат во етапите на Формула 1.Годинава, Формула 1 веќе го тестираше овој формат. Петочните тренинзи на Нирбургринг беа откажани поради лошите временски услови. Исто така и во Имола ќе има трки само во сабота и недела.

-Пократок викенд ќе ја направи Ф1 повозбудлива. Плус, дополнително 22 дена во една година, 20 автомобили ќе се тркаат на патеката и ќе го загадат воздухот и планетата, изјави шесткратниот светски шампион.

Сепак, треба да се слушне и мислењето на промоторите, бидејќи тие продаваат билети за петочни тренинг трки. Многумина не можат да си дозволат билети за целиот викенд, но имаат можност да ги гледаат Формула 1 болидите барем во петок за поевтин билет.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што се случува кога две плавуши трчаат една кон друга?
- Се крши огледалото.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1799 - Умре Пјер - Огистен Карон де Бомарше,...
1800.- Умре рускиот генералисимус Александар...
1803.- Велика Британија и објави војна на...
1804.- Наполеон Бонапарта се прогласи за цар на...