ФИА го одложи објавувањето на финансиските извештаи на тимовите во Формула 1

Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) го одложи објавувањето на финансиските извештаи на тимовите во Формула 1 за понеделник, 10 октомври.Ова се должи на потребата од разјаснување на конечните показатели, се вели во соопштението на федерацијата.

Претходно беше објавено дека тимот на Ред Бул ги прекршил финансиските прописи на Формула 1 минатата сезона. Според прописите, во случај на надминување на буџетскиот плафон, што е уште посериозно, тимот ќе биде казнет со одземање на позиции во генералниот пласман.

Во сезоната 2021 година, Ред Бул заврши на второто место во шампионатот за конструктори, заостанувајќи 28 поени од Мерцедес.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...