Перез убеден дека може да го победи Верстапен и да стане шампион во Формула 1

Пилотот на Ред Бул, Серхио Перез, следната сезона планира да се натпреварува со клупскиот колега Макс Верстапен во борбата за шампионската титула.- Не е лесно да го победиш. Но, мора да продолжам да се обидувам. Морам да продолжам да се подобрувам. И верувам дека можам да го постигнам тоа. Само треба да се чувствувам поудобно. Таков каков што бев на почетокот на годината. А јас веќе покажав дека можам, ги цитира „GPblog“ зборовите на Мексиканецот.

Верстапен годинава стана шампион на Формула 1 (454 поени). Перез сезоната ја заврши на третото место со 305 бодови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...