Јасмина Мукаетова со веѓи од 100 евра

Фолк sвездата Јамина Мукаетова пред неколку дена во Кавадарци за 100 евра си стави нови веѓи. Процедурата за ставање нови веѓи не е страшна и не трае долго. Јасмина вели дека не е со оперативен зафат, туку е со локална анестезија и е како тетовирање. ,

-За да имам помалку обврски околу шминкањето, за да не губам време при подготовка за настап ова морав да го направам. Ми се случува да одам од настап на настап, а тоа бара корекција на шминка, зашто речиси на секој настап сум облечена различно. Сега ми е полесно и поедноставно. Новиве веѓи ќе ги носам околу пет години. Сама си ја избрав формата, зашто сакав да бидат слични со моите природни веѓи, вели Јасмина.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби