Ирина Шајк – најпопуларна бикини-манекенка за ова лето

За Ирина Шајк последниве неколку седмици беа тешки, откако раскина со холивудскиот актер Бредли Купер. Но, 33-годишна манекенка тукушто е прогласена за најдобар модел за костими за капење на светот, пред Алесандра Амбросио и Емили Ратајковски.Манекенката која е мајка на едно дете се најде на врвот на овогодишната листа „Кралици на костимите за пливање” (Queens of Swimwear), којашто ја состави компанијата за долна облека и костими за капење – Блубела, врз основа на тоа колку манекенките се популарни на социјалните мрежи.

Така, Ирина заработува до 60.000 фунти по објава на Инстаграм, каде што позира за брендови како што се Луј Витон и Хунза Г.„Ангелот на “Викторија”, Алесандра Амбросио (38) е на второ место. Бразилката просечно добива околу 150.000 допаѓања по објава на Инстаграм, а покрена и свој моден бренд костими за капење – ГАЛ Флорипа.

Емили Ратајковски (28), која има 23,3 милиони следачи на Инстаграм, е трета на листата.

Следува топ 10 листата:

1. Ирина Шајк

2. Алесандра Амбросио

3. Емили Ратајковски

4. Ешли Грем

5. Кендис Сванепоел

6. Роузи Хантингтон-Вајтли

7. Џазмин Тукс

8. Лаиш Рибеиро

9. Нина Агдал

10. Лупе ФуентесПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби