Камерон Дијаз со свој бренд на вина

Камерон Дијаз го претстави својот бренд за вино „Авалин“, заедно со нејзината пријателка и партнерка претприемач Кетрин Пауер.-Ви го претставуваме @avaline! Сѐ почна пред две години, едно убаво попладне во Лос Анџелес во дворот со @katherinepower. Сфативме дека знаеме и внимаваме што сè содржи сѐ она што влегува во нашите тела – па, зошто да не и виното?, гласи почетокот пораката на Дијаз.

Холивудската ѕвезда, која пред само пет месеци со сопругот Бенџи Меден ја добија ќеркичката Радикс, вели дека „Авалин“ колекцијата се чисти вина со природен квалитет.

-Отсекогаш верував дека клучот за добар живот е рамнотежата. Создавањето чисто вино кое има природно одлични квалитети без десетици несакани и скриени додатоци мене ми помага да ја најдам таа рамнотежа кога уживам во чаша вино. Ова е најчисто вино создадено за оние кои бараат задоволство од животот, се вели натаму во објавата.

Според интернет-страницата на „Авалин“, палетата вина на Дијаз вклучува бело вино и розе, а едно шише чини 24 долари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша пишува љубовно писмо на дечкото...
- Овде е супер, најубаво се забавувам во зоолошката градина, уште и ти да беше тука....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1865.- Во Петроград е роден Александар Пертович...
1903.- Неколку денови пред паѓањето на...
1913.- Заврши Втората балканска војна која на 30...
1993.- Во Скопје умре Димитар Кондовски,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби