Зендаја во својата најсмела креација на премиерата на „Dune:Part 2“

Зендаја знае како да го привлече вниманието кон себе, како во изборот на филмските улоги, така и во изборот на фустани во кои што се појавува на црвениот тепих.Овој пат сите очи се вперени во нејзината футуристичка креација која ја носеше на лондонската премиера на „Dune: Part 2“. Станува збор за смело модно парче од есен/зима колекцијата на Мулер од 1995-та година.

Актерката најпрвин зачекори по песокот во роботскиот костим, за потоа да се пресоблече и повторно да се појави пред фотообјективите во покомфорна црна креација од истиот бренд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби