Најавени трите последни продолженија на „Брзи и бесни“ (видео)

Лос Анџелес, 21 октомври 2020 (МИА) – Сагата „Брзи и бесни“ ќе доживее уште три свои продолженија и конечно – приказната ќе заврши, соопштија продуцентите.

Деветтиот дел, под наслов „Ф-9“ е во постпродукција и е најавен за 28 мај 2021 година. Тој е во режија на Џастин Лин и во него ќе глумат Вин Дизел, Шарлиз Терон, Џон Сена и речиси цела актерска екипа од претходно.

Лин ќе ги режира и последните два филма.

Серијалот лани доживеа и тн. „спин-оф“ на приказната – „Хобс и Шо“, со Двејн Џонсон и Џејсон Стејтам во главните улоги. Тој филм заработи речиси 760 милиони долари, па не се исклучени и други слични „одграноци“ на приказната. си/ссм/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...