Марк Хармон ја напушти „Нејви“ по 18 сезони

По 18 сезони, Марк Хармон одлучи да ја напушти ТВ-серијата „Нејви“ (NCIS), во која го глумеше ликот на Лерој Џетро Гибс. Тој, сепак, ќе продолжи да работи на серијата како извршен продуцент.Гласините за неговото заминување беа присутни веќе неколку месеци, но официјалната потврда пристигна сега. Хармон всушност потпиша договор и за 19-та сезона на серијата во јуни, но во него се навестува дека актерот многу ретко ќе се појавува на екранот, пренесуваат западни медиуми.

Епизодата што се прикажуваше вчера, според наводите, беше последна со Хармон. Откако речиси загина во експлозија на брод на крајот од 18. сезона, Гибс одлучи да не се врати на работа и си остана на Аљаска… Извршниот продуцент Стивен Д. Биндер сепак нагласи дека „вратата му е секогаш отворена“ за враќање на Гибс.

– Како извршен продуцент и мој драг пријател, Марк ќе продолжи да биде дел од серијата. Лерој Џетро Гибс никогаш нема да биде целосно исклучен, изјави Биндер.

Серијата од оваа 19. сезона ги додаде Катрин Лоу и Гери Кол како редовни актери, заедно со Шон Мареј, Брајан Дицен, Роки Керол и Дејвид Мекалум, како и Вилмер Валдерама и Дион Рејсоновер, кои се приклучија во сезоните 14 и 15 на серијата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Имал некој тип калибар 50cm па не можел да си најде жена. Му рекле лекот да го бара кај жабата, барајќи ја за жена.
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- Не.
И оп, му се смалил...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
48. п.н.е.- Римскиот војвода и државник Гнеј...
1066.- Норманскиот војвода Вилијам, иден...
1465 или 1466.- Роден е Ротердамски Еразмо...
1492.- На првото патување преку Атлантикот, во...