АББА ќе издаде пет нови песни следната година

Шведскиот поп-бенд АББА има намера да издаде пет нови песни следната 2021 година. Ова, за британската Радиоемисија на Џеф Лојд, го изјави Бјорн Улвеус – еден од членовите на групата.Според Бјорн, композициите се веќе снимени и требало да бидат објавени кон крајот на 2019 година, но тоа не се случило поради технички пречки, a потоа поради пандемијата на коронавирус.

Последниот студиски албум на АББА беше објавен во 1982 година, а необјавени песни потоа беа претставувани 1993 и 1994 година.

Четиричлениот состав е основан во 1972 година, од страна на Агнета Фелтског, Ани-Фрид Лингстад, Бјорн Улвеус и Бени Андерсон. За 10 години групата објави осум албуми.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1881.- Во Локфилд, Шкотска е роден Александар...
1868.- Еквадор го погоди силен земјотрес при што...
1890.- Во њујоршкиот затвор „Обурн“, убиецот...
1900.- Во Битола, во т.н. „Поп-Ставрева афера“,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби