Келис ја обвини Бијонсе за кражба

Бијонсе го отстрани „Милкшејк“-делот од својата нова песна „Energy“ , откако Келис ја нападна поп-ѕвездата поради својот хит „Milkshake“ од 2003 година, обвинувајќи ја за „кражба“.Но, ова беше неочекувано тешка недела за Бијонсе, која и покрај тоа што доби одлични критики за новиот диско-денс албум „Renaissance“, имаше и низа измени на песните по објавувањето. Имено, неколку дена пред неговото објавување минатиот петок, албумот, „случајно“ протече на интернет.

Потоа, во понеделникот, Бијонсе објави дека ќе го отстрани зборот „спаз“ од нејзината песна „Heated“ по реакциите дека зборот е навреда кон лицата со телесна попреченост.

-Ова не е соработка, тоа е кражба… Ништо никогаш не е како што изгледа, некои од луѓето во овој бизнис немаат душа, ни интегритет и сите ги имаат измамено, напиша Келис на својот интернет-простор.

Контроверзноста меѓу двете ар-ен-би изведувачки почна неколку часа пред официјалното објавување на албумот, кога Келис на Инстаграм остро ја изрази својата фрустрација што нејзината песна се користела на таков начин, а како што вели – не ѝ била дадена никаква заслуга и не ѝ побарале никаква дозвола за тоа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби