Дино Мерлин приреди вистински спектакл

Синоќа се оддржа долго најавуваниот концерт на Дино Мерлин во спортскиот центар „Борис Трајковски“. Салата беше преполна, а публиката со нетрпение очекуваше да започне авантурата во која тој не понесе.

Кога тој излезе на сцена со куфер, ни посака добредојде во неговиот „Хотел Национал“, како што се вика најновиот албум и не покани да уживаме. Освен неговиот бенд, на сцена го придружуваа ди-џејот кој се грижеше да вметне некои електронски делови во песните, како и неверојатниот вокал, Алма. Се започна со неговите најнови песни, за потоа да продолжи со најголемите хитови „Supermen“, „Sve je laz“, „Kad si rekla da me volis“, „Nedostajes“ и многу други.

- Јас сум сега исто како едно мало дете кое сонува и сонува и сонува. Вие сте мојот сон, изјави возбудениот Дино.

Со оглед на неговата возраст, пејачот изгледаше како едно момче кое мошне добро владее со сцената, а богами и со ритамот. Навистина заслужува огромни пофалби.

Текст: И.В.
Фото: Н. ВуковиќПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби