Емотивна разделба на Кака со навивачите на Орландо

Поранешниот најдобар светски фудбалер, Бразилецот Кака ноќеска го одигра последниот натпревар за екипата на Орландо Сити на домашен терен. Тој по три години си заминува од МЛС лигашот, а неговото обраќање до домашните навивачи беше емотивно со солзи во неговите очи.

- Ова е посебен ден за мене исполнет со многу емоции. Се заблагодарувам ма клубот, соиграчите, а вие навивачите многу ќе ми недостасувате. Секогаш ќе се потсетувам на убавите моменти поминати изминатите три години во Орландо. Да се биде дел од сето ова за мене беше неверојатна авантура, порача Кака по дуелот со Колубос (0:1).

35-годишниот Кака во својата кариера настапуваше уште за Сао Паоло, Милан и Реал Мадрид.

И покрај најавите дека бразилскиот играч од средниот ред во Орландо ќе ја заврши професионалната кариера, тој на своето збогување од американскиот клуб не соопшти такво нешто, па се појавија шпекулации дека Кака ќе одигра барем уште една сезона во својот матичен клуб бразилскиот Сао Паоло.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мажот и го подметнува весникот под нос на жената:
-Прочитај ја оваа статија за рибите, мила.
-Зошто?
-Од нив би можела да научиш како се молчи.
-Прво ти од нив научи како се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна...
Верски календар
На денешен ден
1527.- Во Фиренца умре Николо Макијавели,...
1933.- Во Архангелское, кај Москва, умре Клара...
1936.- По повод организираниот штрајк на...
1963.- САД и Советскиот Сојуз постигнаа спогодба...