Мбапе: Ни во сон ова не можев да го замислам

Ѕвездата на Мундијалот во Русија, Килијан Мбапе, кој е прв претендент за освојување на „Златната топка“ не може да поверува дека на 19 години ќе стигне до финалето на СП.- Ниту во сон не замислувам дека ќе се случи ова. Резултатите се доказ дека кога се работи напорно, чесно, се игра тимски, следува награда. Што се однесува до мене, најважно ми е да го освоиме трофејот, додека индивидуалните признанија не ми се многу битни. Ова е сон на мојот живот. Ми останува и натаму да сонувам, истакна Мбапе.

Франција синоќа во полуфиналето ја победи Белгија со 1:0 и во финалето го чека подобриот од дуелот Англија – Хрватска.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Директорот на гробиштата го прашува чуварот:
- Добро бе, зошто се толку уморни гробарите денеска?
- Му умрела на некој човек таштата, па три пати ја вадеа на бис.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Виадукт Трејд известува дека денес (20.02.2019) ќе се...
Верски календар
На денешен ден
1507.- Роден е италијанскиот сликар Џентиле...
1790.- Умре австрискиот цар Јосиф Втори, син на...
1808.- Роден е францускиот сликар, графичар и...
1886.- Роден е унгарскиот револуционер Бела Кун,...