Анчелоти лично преговара со Фабрегас

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти, сака да го зајакне својот тим со играчот на Челзи, Францеско Фабрегас, објави „Спорт Медијасет“.


Според информациите, Анчелоти го искористил своето патување до Москва пред десетина дена, за да се сретне лично со Фабрегас, кој во тоа време исто така беше во руската престолнина.

Двајцата биле видени како вечераат заедно во елитен московски ресторан.

Анчелоти разговарал со Фабрегас за условите под кои шпанскиот фудбалер би се согласил да премине во Наполи.

Цеск е еден од фудбалерите со најголема плата во Челзи во моментов.  Од Наполи се уште официјално не започнале преговори со Челзи за шпанскиот фудбалер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Директорот на гробиштата го прашува чуварот:
- Добро бе, зошто се толку уморни гробарите денеска?
- Му умрела на некој човек таштата, па три пати ја вадеа на бис.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Виадукт Трејд известува дека денес (20.02.2019) ќе се...
Верски календар
На денешен ден
1507.- Роден е италијанскиот сликар Џентиле...
1790.- Умре австрискиот цар Јосиф Втори, син на...
1808.- Роден е францускиот сликар, графичар и...
1886.- Роден е унгарскиот револуционер Бела Кун,...