Мурињо подготвен да се врати во Реал, постојат два услови

Поранешниот тренер на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, е подготвен повторно да го предводи Реал Мадрид, објавија шпанските медиуми. За да се случи тоа, раководството на „кралскиот клуб“ мора да исполни два услови.Клупските лидери не се задоволни од настапите на тимот предводен од Сантијаго Солари. Викендот Реал на „Сантијаго Бернабеу“ загуби Реал Сосиедад со 0:2.

Според „Мундо Депортиво“, претседателот на клубот Флорентино Перез веќе имал разговори со Португалецот.

Мурињо е подготвен да се врати во Мадрид, но постави два услови. Тој сака Реал во зима да се засили со централен играч од средниот ред и напаѓач.

Реал Мадрид е петти во шпанската Примера со 30 поени во 18 натпревари. Мурињо беше отпуштен од Манчестер јунајтед во текот на сезоната. Тој веќе работеше во Реал Мадрид од 2010 до 2013 и го освои шпанскиот шампионат, купот и Супер купот со тимот.

Претходно беше објавено дека Мурињо ја одби понудата да стане тренер на Бенфика.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...