Сари по поразот од Јунајтед: Не сме среќни со резултатот по доброто наше прво полувреме

Тренерот на Челзи, Маурицио Сари, изјави дека тимот одиграл добро прво полувреме во осминафиналето од ФА Купот против Манчестер јунајтед, но и покрај тоа е елиминиран.-Денес не сме среќни, бидејќи имавме многу добро прво полувреме, а резултатот изнесуваше 0:2. Ние му дозволивме на противникот да создаде неколку шанси. Во второто полувреме, игравме обесхрабрувачки фудбал. Не беше лесно да се игра по првиот дел со таков резултат.

Се разбира, чувствувам притисок поради резултатите, а не поради нешто друго. Мораме да работиме, мораме да кажеме дека треба да дејствуваме поагресивно и решително и на сопствената половина и пред голот на противниците, изјави Сари.

Челзи загуби со 2:0, а стрелци на головите за Манчестер беа Ерера и Погба во 31. и 45. минута.

Противник на Јунајтед во четвртфиналето ќе му биде тимот на Вулвс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Две плавуши седат на концерт на пијано.
- Ова да не е Шопен?
- Не сум сигурна, чекај нека се сврти!

* * *
Две плавуши прават муабет за култура.
- Си го гледала оној филмот...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
Ден на солунските браќа Кирил и Методиј.
Православната црква во 11-от век, во чест на...
1543.- Во Фромборг, во Полска, умре Никола...
1905.- Роден е Михаил Шолохов, еден од...