Нејмар: Си ги платив даноците, во Шпанија се судам само со Барса

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар негираше дека има покренато процес против него од шпанските даночни власти во врска со неговиот приход во последните месеци од неговиот престој во Барселона.Вчера, шпански изданија излегоа со веста дека даночните власти го истражуваат Бразилецот дали ги уплатил парите кои ги должи, по трансферот во ПСЖ, како и оние кои се однесуваат на специјален бонус од каталонскиот клуб.

Во специјално коминике, компанијата која се грижи за правата на фудбалерот одговори во негово име дека сè околу неговото даночно досие е чисто и платено. Навистина, тој е вклучен во судски процес, но тој е против неговиот поранешен клуб и се однесува на премијата за која станува збор.

– , а кој се однесува на неисплатената од клубот премија. Рочиштето за тоа дело е закажано на 21 март, и ова е единствената судска битка во која тој е вмешан. Компанијата која се грижи за имиџ правата на Нејмар, категорично сака да објави дека тој ги платил сите достасани од него суми кон касата во Шпанија за 2017 година до завршувањето на фискалната 2018 година. Се надеваме дека со тоа го разјаснивме случајот, пишува во својата реакција компанијата „НР Спортс“, која се грижи за сè што е надвор од фудбалот околу Нејмар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...