Пике: Знаев дека Меси може да си замине по крајот на секоја сезона

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике призна дека знаел за клаузулата во договорот на Лионел Меси што му овозможува да си замине по крајот на секоја сезона, како што соопшти вчера „Ел Паис“.– Знаев дека Меси може да замине без трансфер сума по крајот на секоја сезона. Ние ја знаеме врската на Меси со Барса, затоа не сум загрижен за ништо. Тој си го заслужил правото да одлучува за својата иднина. Се надевам дека ќе остане во клубот додека не наполни 40 години, изјави Пике за „Кадена СЕР“.

Дефанзивецот зборуваше и за неуспехот на Нејмар да се врати на „Камп ноу“ ова лето.

– Тоа беше голема сага, но нормално е со оглед на тоа што претставува тој. Сепак, треба да ја затвориме оваа страница. Му посакувам се најдобро. Разговарав со него, се надевам дека ќе има многу добра сезона. Не се знае, секоја година има нова можност и ќе видиме што ќе се случи, додаде Пике.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....