Мициќ: Сè уште размислувам за НБА

Најдобриот кошаркар на Анадолу Ефес, Василе Мициќ проговори за можна преселба во најсилната лига на светот – НБА.– Сè уште размислувам за НБА. Оваа сезона сум повеќе од кога било подготвен да се преселам во САД.

Ајде да видиме. За имплементација на оваа опција, неопходно е околностите да се развијат на одреден начин. Доколку НБА не успее, со задоволство ќе останам во Ефес, изјави Србинот.

Правата на 28-годишниот Мициќ во НБА им припаѓаат на Оклахома сити, кои го обновуваат ростерот и се насочени кон млади играчи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...