Слаба ефикасност на првите натпревари од 1/16 финалето на Лига Европа

Слаба ефикасност и четири натпревари кои завршија 0:0 се белегот на првите натпревари од 16-тина финалето на Лига Европа на УЕФА. Беа постигнати само 27 голови, а 15 од 32-те екипи не дадоа гол.

Горан Пандев за Наполи играше во последните минути на гостувањето кај Свонси откако во игра влезе во 84.минута на местото на Игуаин.

Преглед на резултатите: Анжи - Генк 0:0, Черноморец - Олимпик Лион 0:0, Динамо Киев - Валенсија 0:2, Днипро - Тотенхем 1:0, Есбјерг - Фиорентина 1:3, Јувентус - Трабзон 2:0, Либерец - АЗ 0:1, ПАОК - Бенфика 0:1, Ајакс - Салцбург 0:3, Бетис - Рубин Казан 1:1, Лацио - Лудогорец 0:1, Макаби Тел Авив - Базел 0:0, Марибор - Севиља 2:2, Плзен - Шахтјор 1:1, Порто - Ајнтрахт Франкфурт 2:2 и Свонси - Наполи 0:0.

Реванш натпреварите се играат на 27.февруари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...