Пандев стартер против Порто?

Барем така најавуваат италијанските медиуми, а и самиот тренер на Наполи кој во последната негова изјава напоменува дека посакува на овој меч да обезбеди добар резултат за да може во реваншот да има полесна задача. Наполи гостува во Португалија, а Бенитез најавува дека оние играчи кои настапија во неделата на дербито против Рома, кое патем „наполитанците“ го добија со минимални 1:0 ќе добијат малку оддишка, а и од тактички причини има намера против Порто да извди искусен состав.

И двата моменти му одат во прилог на нашиот интернационалец кој против Рома влезе во 85. минута, а неговото искуство во случајов би било непроценливо. Конечно, Наполи е екипа која сеуште е во самиот врв на табелата во Италија има амбиции и следната сезона да излезе во Европа односно да игра Лига на Шампиони па затоа на шпанецот му е потребен свеж и натпреварувачки расположен тим се до крајот на шампионатот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...