Германија останува без трка во Формула 1 во 2019 година

Германија нема да организира трка од календарот на Формула 1 во 2019 година. Ова го најавија сопствениците на пистата „Хокенхајм“.Причината за одлуката е несогласување меѓу сопствениците и шефовите на Формула 1 за финансиските параметри на договорот за одржување натпреварување.

Во 2015 и 2017 година, во Германија повторно не се одржуваа трки поради финансиски несогласувања. Овогодинешната трката за Големата награда на Германија ќе се одржи на 22 јули.

Местото на трката во Германија во календарот следната година ќе го преземе Мајами со второ натпреварување во САД.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
ТЕОРИЈА НА РЕЛАТИВНОСТА (ЗА НЕРАМНОМЕРНОСТА)

В кревет:
Погледнуваш на саатот, 7:45
Погледнуваш по 5 минути, 8:45

На работа:
Погледнуваш на саатот, 14:20
Погледнуваш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1545.- Бродот „Мери Роус“, гордост на воената...
1814.- Роден е американскиот пронаоѓач Семјуел...
1834.- Во Париз е роден Едгар Дега, француски...
1866.- Умре германскиот математичар Георг...