Еклстоун: Алонсо не е меѓу најдобрите пилоти во историјата на Ф1

Поранешниот сопственик на Формула 1, Берни Еклестон, смета дека лошите одлуки на патеката го спречуваат Фернандо Алонсо да биде меѓу најголемите во историјата на спортот.- Тој е, секако, еден од најдобрите возачи, но понекогаш прави погрешни одлуки. Во однос на други области на животот, дефинитивно не е меѓу најдобрите. Стирлинг Мос никогаш не стана светски шампион, но тој беше еден од најголемите, изјави 87-годишниот Британец за германскиот весник „Билд“.

Се разбира, Алонсо продолжува да биде сакана од многу фанови на Ф1, особено во неговата родна Шпанија. Неговиот 23-годишен сонародник Карлос Сајнц, кој ќе го замени во Мекларен, смета дека заминувањето на Фернандо во Индикар ќе наштети на Формула 1.

- Постојат фанови кои ќе се насочат од Ф1 кон Индикар, но мислам дека благодарение на него има многу фанови на Формула 1 во Шпанија. Јас ќе сторам се за да остане така, изјави СајнцПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...