Хамилтон: Со големи амбиции ќе ја почнам новата сезона

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон во новата сезона има амбиција да докаже дека се уште може да се бори за шампионскиот трофеј.– Сега сум во одлична форма, но секогаш има нешто да додадам. Да се ​​направи напредок повторно, неопходно е да се анализира изминатата сезона и да се разгледаат причините за проблемите, особено оние со кои се соочивме на почетокот на годината. Ова се моите цели, изјави Хамилтон.

Британецот додаде дека ќе работи многу и пред сезоната.

– Треба многу да тренирам. Има се повеќе и повеќе млади талентирани возачи кои се подготвени да го направат мојот живот потежок. Шарл Леклер сака да успее во Ферари, а Макс Верстапен секогаш е фокусиран на успехот. Сакам да докажам на младите дека останувам силен ривал на патеката, истакна Хамилтон.

Тој е петкратен светски шампион во Формула 1. Го освојуваше трофејот во 2008, 2014, 2015, 2017 и 2018 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...