По коментарот за вакцините Ники Минаж „на дневен ред“ во Белата куќа

Белата куќа ѝ понуди на американската раперка Ники Минаж да се поврзе со докторите од администрацијата на претседателот Џозеф Бајден, со кои ќе разговара за нејзините прашања во врска со антиковид вакцините. Оваa реакција следуваше, по нејзината објава на Твитер за тоа како вакцините наводно предизвикуваат импотенција.Белата куќа испрати слични повици и до други кои се загрижени за вакцините, со цел да се потисне кампањата за дезинформации во врска со нивната безбедност и ефективност.

Ники Минаж потврди дека Белата куќа ја поканила и навести дека ќе оди на разговор, ако „ѝ понудиле само повик“ од Белата куќа.

Пејачката има над 22,6 милиони следачи на Твитер. Таа претходно објави дека организаторите на годинашната Мет гала, барале од учесниците да бидат вакцинирани пред присуството, но не би примила вакцина сѐ додека „не почувствува дека направила доволно истражување“ за тоа. Таа потоа напиша и за „другар на нејзин братучед во Тринидад“, кој наводно станал импотентен откако примил вакцина.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Имал некој тип калибар 50cm па не можел да си најде жена. Му рекле лекот да го бара кај жабата, барајќи ја за жена.
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- Не.
И оп, му се смалил...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
48. п.н.е.- Римскиот војвода и државник Гнеј...
1066.- Норманскиот војвода Вилијам, иден...
1465 или 1466.- Роден е Ротердамски Еразмо...
1492.- На првото патување преку Атлантикот, во...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби