Мајката на Роналдо: Мајорга не отишла во неговата соба да игра карти

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро, го одбрани својот син од обвиненијата за силување.

Во САД во тек е полициска истрага, откако на 28-ми мај 2018 година, Катрин Мајорга го обвини португалскиот репрезентативец. Според неа, инцидентот се случил во 2009 година во Лас Вегас.

Мајорга призна дека добила 375.000 долари за да се молчи за тоа што се случило, но скоро 10 години подоцна таа одлучи да подигне обвинение.

Мајката на ѕвездата на Јувентус пред португалски весник рече дека има целосна доверба во нејзиниот син. Таа, исто така, коментираше дека Мaјорга „не се качила во неговата хотелска соба да игра карти“.

– Јас му верувам на мојот син кога станува збор за она што се случило. Ако таа отишла таму, сигурно не било за да игра карти. Таа била таму за нешто друго. Го знам мојот син, вели Авеиро.

Самиот Кристијано Роналдо исто ги негира обвинувањата на Катерин Мајорга, дефинирајќи ги информациите како „лажни вести“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...