Поради повреда на носот Меси надвор од теренот следните неколку дена

Капитенот на Барселона, Лионел Меси нема да тренира наредниот период поради повредата на носот здобиена на синоќешниот натпревар со Манчестер јунајтед во четвртфиналето на Лигата на шампионите.

При еден воздушен дуел со Крис Смолинг, Меси доби удар во носот по што беше неопходна лекарска интервенција за да го продолжи натпреварот.

Според информациите во медиумите, лекарскиот тим на Барселона, по спроведениот медицински преглед, отфрлил фрактура на носот на Аргентинецот и забележал мала гребаница на очниот капак.

Следниот натпревар на Барселона е на 13 април против Хуеска во 32. коло од шпанската Примера.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...