Таунсенд автор на најубавиот гол во Премиер лигата

Играчот на Кристал Палас, Андрос Таунсенд го има постигнато најубавиот гол во Англиското фудбалско првенство сезона 2018/19.

Дваесет и седумгодишниот Таунсенд е награден за погодокот постигнат во 18.коло од Премиер лигата на натпреварот со Манчестер сити. Дуелот заврши со победа на лондонскиот клуб со 3:2.

За признанието конкурираа десет фудбалери, сопственици на месечна награда за тековната сезона.

Таунсенд победи во изборот за декември, а негова конкуренција за гол на сезоната беа: Жан-Мишел Сери (Фулам, август), Даниел Стариџ (Ливерпул, септември), Арон Ремзи (Арсенал, октомври), Сон Хин Мин (Тотенхем, ноември), Андре Шурле (Фулам, јануари), Фабијан Шер (Њукасл, февруари), Ентони Кнокарт (Брајтон, март), Еден Азар (Челзи, април) Винсент Компани (Манчестер сити, мај).

Во изборот учествуваа навивачи и стручни лица.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се возел во автобус едеп функционер. До него седел работпик. Политичарот започнал разговор (да го искористи слегувањето во базата):
"Што си ти, другар?"
"Работник."
"Дали би...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1786.- Италијанскиот лекар и природонаучник...
1821.- Република Костарика (шпанска колонија од...
1822.- Францускиот ориенталист Жан Франсоа...
1852.- Во Лондон умре Артур Велзли Велингтон,...