Британска гимнастичарка зборуваше за силување на деветгодишна возраст од страна на тренерот

Лондон, 22 октомври 2020 (МИА) – Би-би-си Спорт објави сторија на поранешната гимнастичарка Мишел Киневи која била изложена на мрачни постапки на тренерот Леонард Холис во 80-тите години на минатиот век.

За време на злосторството, спортистката била дете на девет години. Им раскажала на родителите за инцидентот, отишле во полиција, но не било отворено кривично дело поради недостиг на докази.

Како возрасна, во 2015 година, Киневи откри дека нејзиниот силувач е осуден за непристојно однесување кон друг ученик на возраст под 14 години.

После тоа, Мишел повторно напиша изјава во полиција. Овој пат прифатена, но во меѓувреме обвинетиот почина во 2017 година без да дочека судење.

Тогаш Киневи се обиде да ја изведе пред лицето на правдата Британската гимнастичка федерација, која знаеше за тоа каква репутација има тренерот, но не го отстрани од работата со деца. Но, во федерацијата, на поранешната атлетичарка и беше кажано дека тие не гледаат вина зад себе, по што Мишел одлучи да ја објави својата приказна јавно. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...