Циципас избори полуфинале на Австрaлија опен

Гркот денес во три го победи Јири Лехечка со 6:3, 7:6 и 6:4.

Противник на третиот носител во полуфиналето ќе биде Карен Качанов од Русија. Другата полуфинална двојка на Грен слемот во Мелбурн ќе биде позната утре по мечевите:

Бен Шелтон (САД) – Тому Паул (САД)

Новак Ѓоковиќ (Србија) – Андреј Рублев (Русија).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...