Мареј: Заздравувањето се одвива многу бавно

Лондон, 5 јуни 2018 (МИА) - Британскиот тенисер Енди Мареј изјави дека е разочаран бидејќи периодот на заздравување трае многу подолго од очекуваното.

Последниот натпревар Мареј го одигра минатата година на четвртфиналето во Вимблдон, а потоа се повлече поради повреда на колкот. Во јануари тој имаше и операција.

- Сето ова се одвива многу бавно. Целиот период на заздравување трае значително подолго, отколку што јас и мојот тим очекувавме. Сепак, почнав да тренирам и се надевам дека ќе бидам подготвен за време на сезоната на трева, истакна Мареј.

Првиот турнир за кој е пријавен британскиот тенисер е во Росмален, Холандија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца истражувачи бегаат од племе човекојадци и по некое време пристигнуваат до кањон широк најмалку 15 метри.
- Што ќе правиме сега? - прашува едниот.
- Ќе скокаме, ете што ќе...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи на пат,...
Верски календар
На денешен ден
1611.- Роден е Евлија Челебија, турски патописец....
1634.- Британските колонисти на чело со лордот...
1807.- Во Англија е забранета трговијата со...
1812.- Роден е Александар Иванович Херцен, руски...