Шампионите пристигнуваат! Стеван и Сретен ќе прават пренос од дочекот на Европските шампиони

Дочекот на ракометарите на Вардар во Скопје ќе оди во директен телевизиски пренос на „Арена Спорт“, телевизијата која оваа година ги имаше правата за емитување на натпреварите од Лигата на шампионите.

Според најавата, директниот пренос ќе почне накај 19:30 часот.Kако специјално изненадување од Македонски Телеком, со ракометарите пристигнуваат и Стеван Стевановиќ и Сретен Рашковиќ, коментаторите од Арена Спорт, кои заедно со сите нас навиваа од срце за Вардар!

„Нешто неверојатно, дали е ова можно, ова е бајка која сè уште трае“, беа само дел од зборовите на коментаторите на директниот пренос на финалето на Лигата на шампионите меѓу Вардар и Веспрем.

Вардарци во Келн допатуваа како аутсајдери, но уште еднаш докажаа дека се вистински херои и по вторпат во својата клупска историја го кренаа најпрестижниот ракометен клупски трофеј.

Се гледаме вeчерва на плоштад https://bit.ly/2HQIo6W #OдСрцеЗаВардар #telekom_mkПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Што е 6.9?
- Поза 69 со полувреме.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
1453.- Во битката кај Кастиона Французите ги...
1762.- Убиен е рускиот цар од германско потекло...
1790.- Во Единбург умре Адам Смит, најпознат...
1821.- Шпанија се откажа од Флорида во корист на...