• РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Облачно

15°C
Битола
Претежно облаци
13°C
Охрид
Роса
16°C
Скопје
Виц на денот

Се враќа Игорче од школо, а татко му го прашува:
- Како си помина сине денеска?
- Па, добро. Правевме експерименти по хемија.
- А утре што ќе правите во школо?
- Кое...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози. Продукциската куќа “CHIC FILMS” и МАНУФАКТУРА ПРОДУКЦИЈА известуваат дека обиколницата околу Скопје ќе...
Верски календар
првомаченичка, рамноапостолна Текла. Родена е во Иконија, Мала Азија, од незнабожечки родители. Современичка е на апостолите. Значи живеела во опрвиот век по Христа. Исто така,...
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...