Леброн Џејмс се скара со тренерот

Првата ѕвезда на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс влезе во вербална пресметка со тренерот на тимот Тајрон Лу за време на натпреварот со Портланд одигран ноќеска на гостински терен.Портланд победи со 113:105, а инцидентот меѓи Леброн и тренерот се случи по серијата неуспешни акции на Леброн и неговата преселба на клупата за резерви. Џејмс жестоко реагираше упатувајќи директни замерки на Лу.
Тој постигна 35 поени и направи 14 скокови со шест асистенции, но и тоа не беше доволно неговиот тим да го избегне поразот.

До крајот на лигашкиот дел Кливленд го очекува тешка борба за четвртата позиција на Истокот која обезбедува предност на домашен терен во 1.коло од НБА плеј-офот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....