Роналдо го сруши рекордот на Меси

Најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо со првиот од двата негови погодока постигнати на реваншот со Баерн од Лигата на шампионите влезе во историјата на ова натпреварување. Тој синоќа во 34.минута му донесе водство на Реал од 3:0, а воедно го постигна 15 гол во елитното натпреварување и постави нов рекорд.

Португалецот во 89.минута постигна уште еден гол и го подобри новопоставениот рекорд на 16 погодока за една сезона во ЛШ.

Роналдо овој рекорд стигна со само 10 одиграни натпревари, а ќе има уште една шанса да го подобри уште повеќе на финалето во Лисабон.

Досегашен рекордер во оваа категорија беше Лионел Меси кој во дресот на Барселона во една сезона имаше постигнато 14 погодоци на 11 натпревари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1671.- Под водство на легендарниот јунак Стенка...
1963.- Првата жена - космонаут Валентина...
1993.- Во Скопје, умре Борко Лазески, македонски...
1997.- Република Македонија и Кувајт...