Едмунд: Ѓоковиќ е тениска легенда

Британскиот тенисер Кајл Едмунд изјави дека победата над најдобриот српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ му значи многу за натамошниот тек на кариерата.Британецот на турнирот во Мадрид го совлада поранешниот најдобар тенисер во светот со 2:1 во сетови (6:3, 2:6 и 6:3)

- За мене ова е одлично нешто. Новак е тениска легенда, еден од најдобрите играчи на сите времиња. Задоволен сум како се развива мојата кариера, особено што успеав да победам еден таков играч. Победата многу ми значи, стекнав самодоверба и верувам во себе, истакна 23-годишниот британски тенисер.

На следната АТП-листа Едмунд ќе се искачи на 19. позиција, додека Ѓоковиќ со овој пораз ќе падне од 12. на 18. место.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

И донел Мујо на Фата вибратор. Го земала таа во рака, го уклучила, а тој почнал да тресе, еднаш, двапати, трипати, па и испаднал од рака и почнал да скока на подот по плочките....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Oд вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...