Федерер: Едвај дишев

Швајцарецот Роџер Федерер го објасни својот пораз (1-3) на УС Опен во осминафиналето со Австралиецот Џон Милман. Тој се пожали на тешките временски услови.- Имав многу проблеми поради условите. Беше многу топло и влажно. Јас буквално немав доволно воздух. Ова прв пат ми се случува. Беше многу непријатно, губев енергија. Противникот успеа да се справи со таквите услови. Можеби затоа што е од едно од највлажните места во светот (се смешка). Јас сум вознемирена, но во одреден момент бев среќен што заврши мечот, рече Федерер.

Швајцарецот знаел што го чека на УС Опен, но не верувал дека условите толку ќе го исцрпат.

- Сум играл на тешки услови, на температура над 40 степени. Но, на овој меч, моето тело едноставно не можеше да се справи. Јас немав доволно воздух. Цел бев мокар и облеан со пот, додаде Федерер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...