Дончиќ е сè уште дете, но прави неверојатни работи

Кошаркарот на Лоа Анџелес Клиперс, Пол Џорџ, верува дека младиот Лука Дончиќ на почетокот на сезоната покажува импресивна игра.– Ова што го прави тој на негова возраст е импресивно. Сè уште е дете и прави прекрасни работи. Тој допрва треба да дознае некои работи, има огромен потенцијал. Во догледно време ќе биде многу страшен, истакна Џорџ.

Дваесет годишниот словенечки кошаркар во НБА лигата дојде пред две години. Тој втора сезона настапува за Далас. Претходно три години беше дел од Реал Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Неискусна девојка го прашува момчето:
-Мили, какво ти е тоа испакнување на панталоните?
-Тоа е бубрег мила.
-Ох, толку сум загрижена за тебе. Да не имаш камен во бубрегот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со...
1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принуди...
1649.- Заробениот крал Чарлс Први на крајот на...
1667.- По 13-годишните борби Русија ја порази...